35-بیسکویت سوخته

زمانی که من بچه بودم، مادرم علاقه داشت گهگاهی غذائی که معمولا در صبحانه میخورند را برای شب درست کند. و من به یاد می آورم آن شب بخصوص را وقتی که او صبحانه ای، پس از گذراندن یک روز سخت و طولانی در سر کار، تهیه کرده بود. در آن شبی که خیلی از آن گذشته، مادرم یک بشقاب تخم مرغ، سوسیس و بیسکویت های بی نهایت سوخته در جلوی پدرم گذاشت. یادم می آید منتظر شدم که ببینم آیا هیچ کسی متوجه شده است!

با این وجود، همه ی کاری که پدرم انجام داد این بود که دستش را به سوی بیسکویت دراز کرد، لبخندی به مادرم زد و از من پرسید: که امروز را مدرسه چطور بود. خاطرم نیست که آن شب چه چیزی به پدرم گفتم، اما کاملاً یادم هست که او را تماشا می کردم که داشت کره و ژله روی آن بیسکویت سوخته می مالید و هرلقمه آن را می خورد.

وقتی من آن شب از سر میز غذا بلند شدم، به یادم می آید که صدای مادرم را شنیدم که برای سوزاندن بیسکویت ها از پدرم عذر خواهی می کرد.

و هرگز فراموش نخواهم کرد چیزی را که پدرم گفت:

((عزیزم، من عاشق بیسکویت های سوخته هستم.))

بعداً همان شب، رفتم که پدرم را برای شب بخیر ببوسم ،و از او سوال کردم که     آیا واقعاً دوست داشت که بیسکویت هایش سوخته باشد. او مرا در آغوش کشید  و گفت:

((مامان تو امروز روز سختی را در سرکار داشته و خیلی خسته است. و بعلاوه، بیسکویت کمی سوخته هرگز هیچ کسی را نمی کشد!))

زندگی مملو از چیزهای ناقص است و افراد هم دارای کاستی هائی هست. من اصلاً در هیچ چیزی بهترین نیستم، و روز های تولد و سالگرد ها را درست مثل هر کسی دیگر فراموش می کنم. اما چیزی که من در طی سال ها پی برده ام این است که یاد گیری پذیرفتن عیب های همدیگر- و انتخاب جشن گرفتن تفاوت های یکدیگر- یکی از مهمترین را ه حل های ایجاد روابط سالم، فزاینده و پایدار می باشد. و امروز دعای من برای تو این است که یاد بگیری که قسمت های خوب، بد و ناخوشایند زندگی خود را بپذیری و آن ها را به خدا واگذار کنی. چرا که در نهایت، او تنها کسی است که قادر خواهد بود رابطه ای را به تو ببخشد که در آن یک بیسکویت سوخته موجب قهر تو نشود.

ما می توانیم این را به هر رابطه ای تعمیم دهیم. در واقع، تفاهم اساس هر روابطی است، شوهر-همسر یا والدین-فرزند یا برادر-خواهر یا دوستی!

« کلید دستیابی به شادی تان را در جیب کسی دیگر نگذارید- آن را پیش خودتان نگهدارید. »

بنابراین، لطفاً یک بیسکویت به من بدهید و آره، از نوع سوخته آن

حتماً خیلی خوب خواهد بود.!.!.!.!

 

 

 

javadgh66@yahoo. com  : فرستنده

/ 5 نظر / 9 بازدید
دال-سین-7-عین

به قول خارجي ها؛ wow . من به مهربان همسر تبريك مي گم بخاطر داشتن يك همچين زن فهميده اي. اما يادت باشه اين رابطه دو سويه است. حتمن پدر شما هم ايراد هايي داشته كه مادر آنها را با صبر و مهرباني مي بخشيده. به هر حال داستان شكوهمند و آموزنده اي بود.

ملودی

سلام پست خیلی‌ خیلی‌ قشنگی‌ بود خیلی‌ خوشم اومد ازش چه حرفهای پر معنی‌ و با احساسی‌[گل]

رها

سالا خورشید جاودان خیلی‌ از پست زیبائی بود حتما از طرف من به نویسنده بگین خیلی‌ زیبا مینویسه

دیوونه

چقدر بابای خوب وکم توقعی داری تو[چشمک] ولی تو واقعا چقدر شیطون بودی که رفتی از بابات پرسیدی دوست داشتی بیسکویتهات سوخته باشه[متفکر] میخواستی دعوا راه بندازی ؟

دیوونه

اخه بس که شیطونی فکر کردم خودتی[چشمک]